Kurtka pilotka, a  militarny stylOd kilku lat przezywa swoja reaktywacje. Kiedyś skórzana kurtka pilotka z ciężkimi skórzanymi butami, okularami typu Aviatorki i zegarkiem służyła żołnierzom podczas wojny.

Mapa na podszewce od wewnętrznej strony kurtki służyła żołnierzom na wypadek rozbicia samolotu, aby mogli trafić do najbliższej jednostki i uzyskać pomoc.

kurtka pilotka z mapą Wypromowana w latach 80 przez Toma Cruise w filmie "Top Gun" Obecnie wraca do łask na wybiegi modowe i na ulice, utożsamiana jest z męskością, odwagą i charyzmą. Każdy mężczyzna marzył, aby wyglądać jak Moverick.

Kurtka przez lata była modernizowana przez projektantów, zmieniano jej fason, dodatki, krój, materiał jednak klasyczny krój bomberki skórzanej ze ściągaczami u dołu i na rękawach oraz futrzanym kołnierzem zwyciężył. Lotnicza kurtka w odróżnieniu do kurtki motocyklowej nie ma rockowego charakteru co sprawia ze jest wyjątkowa i poważna.

kurtka pilotka skórzana

kurtka top gun

W zależności do jakiej jednostki przynależał żołnierz , w jakiej wojnie brał udział często miał malunki, nadruk na plecach na kurtce :

Nadruk na plecach kurtka skórzana 

Jak nosić pilotkę ?

Im prościej, im mniej tym lepiej.
Do kurtki pasują proste klasyczne jeansy jak i delikatnie zwężane jednak bez przetarć i dziur. Spodnie typu chinosy i sztruksy. Swetry gładkie i plecione ale bez żadnych aplikacji. Na cieplejsze dni zwykły biały lub czarny t-shirt również bez żadnych nadruków.  Buty ciężkie skórzane wysokie jak i trzewiki lub derby.Kurtka pilotka w stylu eleganckim z gładkim swetrem, koszulą i wełnianymi spodniami - idealny zestaw do pracy

z czym nosićkurtke pilotke

Kurtka pilotka z gładkim t-shirtem ( może być dopasowany lub luźny) - wersja na co dzień

kurtka pilotka z misiem

Kurtka ze swetrem w warkocze - idealny zestaw na chłodne dni i w każdym wieku

kurtka skórzana z kożuszkiem

Kurtka z gładka koszulka - pamiętajmy aby koszulki nie miały żadnych nadruków, bo łatwo przejść w kicz

kurtka pilotka lotnicza

Zapisz

Zapisz